Rozmiar tekstu A A A

lofty.truso.pl / strona Informacje o inwestycji

Moda na lofty dotarła do Polski stosunkowo niedawno, choć w zachodniej Europie ma już kilkudziesięcioletnią tradycję. Pierwsze lofty, czyli mieszkania o wysokim standardzie, dużej powierzchni, które urządzane są w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach, powstały w Łodzi, ale trend na tego typu apartamenty szybko przeniósł się do  innych miast. Teraz dotarł  również do Elbląga.
 
Rozpoczęcie inwestycji przewidziano na  wrzesień 2012 r., a jej lokalizacja mieści się przy ul. Królewieckiej 21c. Na parterze budynku będą znajdować się lokale usługowe, a na piętrach mieszkania. Natomiast na poddaszu powstaną typowe  lofty, z niepowtarzalnymi elementami przemysłowymi, stumetrową powierzchnią  i wysokością pomieszczeń ponad 4,3 m. Do dyspozycji wszystkich mieszkańców będą podziemne garaże lub miejsca postojowe.
 
Oprócz niezwykle dogodnej lokalizacji (w zasięgu ręki jest centrum handlowe, kino, szkoły, przedszkole, poczta) miejsce intryguje swoją historią. Przed laty znajdowała się tam fabryka cygar Loeser & Wolff. 
 
Fabryka cygar Loeser & Wolff
 
W XIX wiecznym Elblągu działały trzy fabryki tabaki i cygar. W tym czasie przemysł tytoniowy był, obok przemysłu metalowego, najlepiej rozwijającą się branżą. Fabryka Losesera była wyjątkowym miejscem. Bardzo szybko się rozwijała dając zatrudnienie coraz większej ilości mieszkańców (głównie młodym kobietom zatrudnionym przy zwijaniu cygar). W ciągu dziesięciu lat z małej fabryczki powstał potężny zakład dający pracę ponad półtora tysiącom osób. 
 
Nowe możliwości

Korzystna cena, znakomita lokalizacja, wyjątkowy anturaż, zachęcą na pewno ludzi chcących mieszkać w niepowtarzalnej przestrzeni. Ci, którzy zdecydują się na mieszkanie w tym miejscu będą mieli wpływ na ostateczny kształt loftu. Ich sugestie będą uwzględniane już na etapie projektowania, który wykonuje elbląska pracownia EURO PROJEKT.